Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

понеділок, 30 квітня 2012 р.

Цікаве про живу природу

1. Хоча у равлика немає щелепи, зуби у нього все-таки є, просто знаходяться вони на язиці. Ним він зрізає шматочки їжі і перемелює її.
2. Кити можуть не дихати близько двох годин.
З. Маса язика синього кита - близько 4 тони, стільки ж важить великий слон. 
4. Кліщі можуть прожити без їжі цілих 10 років, а скорпіони - майже 2 роки.
5. Вовк, окрім м'яса, може живитися комахами, жабами, ягодами, злаками, овочами і навіть бруньками і лишайниками.
6. У рік одна пара щурів може створити до 15 тисяч щуренят.
7. Жираф, якого переслідує хижак, може втікати від нього зі швидкістю до 50 км. на годину. 
8. Кількість ворон у зграї може становити 200 - 300 тисяч. 
9. У Америці і Африці мешкають мурашки, яких бояться навіть леви. Вони вбивають усіх, хто потрапляє на їх шляху.
10. Зуби гризунів не припиняють рости упродовж всього життя.
11. При хвилюванні пульс землерийки може становити 1300 ударів на хвилину.

Українські прізвища

Найдавніші українські прізвища зафіксовані в українських пам'ятках ділової мови - грамотах ХІV - XV ст. Це князь Іван Васильович Чорторийський, пан Іван Чорний, пан Воячко Рогатинський. Характерно, що все це прізвища людей, котрі належали до тодішньої суспільної верхівки, прізвища князів, магнатів, власників великих земельних наділів. Чому саме в них з'явилися прізвища? Ці люди купували і продавали свої села й інші маєтки, записували їх у спадок дітям, родичам, і ці юридичні дії потребували оформлення відповідними документами. А для дітей чи онуків було вигідно, щоб прізвище свідчило про те, що вони нащадки і спадкоємці такого-то предка.

Гарвардський університет

Гарвардський університет - найстаріший вищий навчальний заклад США посідає друге місце у рейтингу кращих ВНЗ у світі. Університет був заснований 8 вересня 1636 року, через 16 років після появи на американському континенті перших колоністів і знаходиться в місті Кембрідж (штат Масачусетс). Історія університету починається з моменту створення Гарвардського коледжу, рішення про яке було прийняте Верховним Судом Массачусетського поселення. Назву коледж отримав на честь свого першого покровителя Джона Гарварда, молодого міністра, який після своєї смерті в 1638 році залишив у спадок навчальному закладу половину свого майна і бібліотеку.  Історично ця бібліотека стала другою публічною бібліотекою на континенті. Нині тут навчаються понад 18000 студентів з усіх регіонів США і 100 країн світу. Університет закінчили вісім президентів США: Джон Адамс, Джон Кінсі Адамс, Теодор і Франклін Делано Рузвельт, Рутерфорд Хейс, Джон Фітцжеральд Кенеді, Джордж Буш молодший і Барак Обама. Навчання в Гарварді платне і становить близько 50 000 доларів на рік. 
www.harvard.edu

Цікаве про видатних людей

Перші сонати В.А. Моцарта були опубліковані, коли йлму було 7 років. Коли йому минуло 17 років, серед його творів налічувалося 4 опери, декілька духовних віршів, 13 симфоній, 24 сонати і маса дрібних композицій.
О.С. Пушкін почав друкуватися в 1814 році, коли йому було 15 років.
О. Гамільтон у 3 роки читав, у 5 років знав три мови, у 10 років став студентом, у 12 років знав 12 мов, у 22 роки став професором. 
О.О. Боголюбов у 14 років став студентом Академії наук, а ось О. Грін, навпаки, тільки у 40 років вступив до університету. 



неділя, 29 квітня 2012 р.

Йельський університет

Йельский університет, що знаходиться в Нью-Хейвені, одному із старих міст Нової Англії, в штаті Конектікут посідає третє місце у рейтингу кращих ВНЗ у світі. Заснований в 1701 році і названий на честь уельського купця Елиху Йеля, який пожертвував прибутки від продажу дев'яти пакунків товарів, 417 книг і портрет короля Георга І. На той час коледж нараховував близько 100 студентів. За станом на 2010 рік тут навчається 11 000 студентів з 50 штатів Америки і з 110 країн світу. Вартість навчання від 34 000 доларів на рік.


www. yale.edu

Цікавинки літератури

Шарль Перо, автор "Червоної шапочки", написав казку "любов Циркуля і Лінійки".
Наполеон Бонапарт писав математичні роботи і один геометричний факт називається "Задача Наполеона".
Одна з Кривих ліній називається "Локон Аньєзі".
Л.М. Толстой, автор роману "Війна і мир", писав підручники для початкової школи і, зокрема, підручник арифметики.
Одна з мов програмування називається Ада на честь Ади Лавлейс, однієї з перших програмісток, яка працювала з математичними машинами і була дочкою відомого англійського поета Джорджа Байрона.

Кембріджський університет

Кембріджський університет Великобританії визнаний кращим вузом світу. Він є одним із старіших і найвідоміших навчальних закладів світу. Історія Кембріджа почалася з втечі студентів з Оксфордського університету. Причини і подробиці події невідомі, але в 1209 році двоє Оксфордських студентів було повішено за вбивство. Вердикт був затверджений самим королем, проте студенти і викладачі університету втзнали його неприйнятим і припинил заняття. Багато хто прийняв рішення покинути місто і стіни коледжів. Притулок утікачі знайшли на березі річки Ким, міст через яку з 875 року, дав назву місту. У 1223 році декрет Папи Григорія ІХ затвердив статус Кембриджа, як університету. Нині до складу університету входять 28 коледжів сумісного навчання і 3 жіночі коледжі. Університет має всесвітньо визнану репутацію, яскравим підтвердженням чого є присудження його ученим більше 80 Нобелівських премій. Плата за навчання в 2009/2010 роках складала приблизно 23 000 Євро. Додатково вносяться гроші на фінансову підтримку коледжу 4 000 - 5 000 євро й проживання студентів. 
www.cam.ac.uk

субота, 28 квітня 2012 р.

Чи знаєте Ви, що..

1. Квітку гортензії назвали на честь Гортензії Лепорт, відомої обчислювальниці, що складала математичні таблиці?
2. Англійський математик Дж. Сильвестр написав сонет "Небесна муза", який він присвятив першій російській жінці-математику Софії Василівні Ковалевській?
3. Всі сучасні підручники з геометрії укладено на основі відомих "Начал" Евкліда, які написані в ІV ст. до н.е.?

Таємниці, які наука ще не в змозі пояснити

При перевірці ліків необхідна контрольна група досліджувальних - адже результати експериментів повинні з чимось порівнюватися. Люди, на яких проводиться експеримент, отримують ліки, а контрольна група - так зване плацебо (пігулка чи рідина, яка виглядає як ліки, але не містить ніяких активних інгредієнтів). Представники обох груп вважають, що вони приймають ліки, і всі чекають побачити їх ефективність. Однак група, що приймали плацебо, досить часто має такі ж результати, як і люди, що приймали ліки. Цей феномен, відомий, як "ефект плацебо", не обмежується тільки медичними препаратами. 

Цікаве про Україну

Найбільша гірська система - Українські Карпати. 
Найбільшим морем, що омиває Україну, є Чорне море. 
У Чорне море впадають ріки Дунай, Дніпро, Дністер, Південний буг.
Найбільша коса, тобто вузька намивна смуга суходолу, одним місцем сполучена з материком, - Арабатська стрілка (довжина 115 км.).
Найбільшою річкою України є Дніпро.
Найбільшим озером в Україні є Ялпуг (Ялпух) у заплаві Дунаю, в Одеській області. 
Найбільший водоспад в Україні - Учансу.
Найдовша печера - Оптимістична, що знаходиться в гіпсах Поділля (Тернопільська область).
Найбільше штучне водосховище - Кременчуцьке.



Вирішила нарешті продовжити вести свій блог.. :) 
нарешті з'явився вільний час..)